Szalone Cytryny mistrzem jubileuszowej edycji ALPN!

Jubileuszowy, trwający niemal dwa lata, sezon w historii rozgrywek Amatorskiej Lidze Piłki Nożnej dobiegł końca. Po raz kolejny tytuł obroniła ekipa Szalonych Cytryn.

Zmagania w minionej edycji rozpoczęły się jeszcze w 2019 roku. Pandemia sprawiła, że rozgrywki amatorów, które toczyły się 20. raz, były mocno szarpane i dopiero u progu lipca 2021 roku udało się je zakończyć.

Przebieg niczym jeden z meczów 1/8 finału Mistrzostw Europy, miał ostatni pojedynek tego sezonu pomiędzy Kajtkiem a Wolą. Ci drudzy wyrównali, chociaż przegrywali już 1:3. Ostatecznie jednak triumf i tak padł łupem Kajtka 5:3.

Mistrzowski tytuł, podobnie jak w poprzedniej edycji przypadł Szalonym Cytrynom. Za triumf otrzymali okazały puchar i komplet medali. Drugą lokatę z poprzedniej edycji obronił Armed Ort. Najniższe miejsce na podium przypadło Drużynie Bez Nazwy. Kolejne pozycje zajęły zespoły: Kajtek, Ekoidea, Imperial, Klub Kokosa, Wola, Alibi, Team Janas i Pierrot.

Organizatorem zmagań był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a koordynatorem zmagań Krzysztof Hajduk. To właśnie z jego rąk piłkarze odebrali puchary, medale oraz dyplomy. Najlepszym bramkarzem sezonu został Sławomir Banach z Szalonych Cytryn. Tytuł najskuteczniejszego piłkarza rozgrywek przypadł Piotrowi Cichawie.

Na podsumowanie tegorocznych zmagań miała miejsce jeszcze jedna miła uroczystość. Organizatorzy ligi wyrazili szczególne podziękowanie za pełną zaangażowania 20-letnią pracę w roli sędziego ALPN dla Zbigniewa Mortki. Arbiter po „sklejeniu piątki” z każdym z uczestników spotkania zapewnił, że to nie był jego ostatni sezon rozstrzygania konfrontacji w lidze MOSiR-u